Detalii produs

Denumire comercială Frontline 67 mg, soluţie spot on pentru câine S
Număr autorizaţie 150520
Status autorizaţie Valida
Data emiterii autorizaţiei 29-12-2015
Autorizaţie validă pâna la nelimitata
Substanţa activă fipronil
Specii ţintă câini
Acţiune terapeutică Câini (între 2 şi 10 Kg) În profilaxia şi tratamentul infestării cu purici şi căpuşe.
Grupa terapeutică Antiparazitare
Forma farmaceutică soluţie uz extern
Prezentare pipetă x 0,67 ml
Perioada de aşteptare Nu este cazul.
Firma producătoare / Eliberator serie BOEHRINGER INGELHEIM ANIMAL HEALTH FRANCE SCS, Franța
Detinator licenţa BOEHRINGER INGELHEIM ANIMAL HEALTH FRANCE SCS, Franța
Firma responsabilă din România _N/A
Copie prospect aprobat click aici pentru a vizualiza prospectul
Copie Autorizaţie Comercializare
Observaţii
Mod eliberare Fara prescripţie
Modificari autorizaţie

I. Variatii care necesita evaluare (VRA):

Nr. variaţie Data Tip variaţie Descriere
11 28-01-2026 C.10.a Modificări ale etichetei sau ale prospectului care nu au legătură cu rezumatul caracteristicilor produsului.
10 02-09-2025 G.I.18 Alinierea informatiilor despre produs cu versiunea QRD 9.0, adica actualizarea majora a formatelor QRD, conform Regulamentului (UE) 2019/6, pentru produse medicinale veterinare introduse pe piata in conformitate cu Directiva 2001/82/CE, Directiva 2001/82/CE sau Regulamentul (CE) nr. 726 / 2004.
9 06-05-2025 F.II.b.3.a Schimbarea procesului de fabricaţie a produsului finit, inclusiv a unei substanţe intermediare utilizate în fabricarea produsului finit.
8 19-08-2024 F.II.d.1.a, 2 x F.II.d.1.b Modificarea parametrilor de specificație și/sau limitele produsului finit.
7 29-06-2023 F.II.d.1.z, F.II.f.1.c Schimbarea parametrilor de specificaţie şi/sau a limitelor produsului finit și modificarea condițiilor de stocare a produsului finit.
6 24-03-2021 IB/B.II.e.1.a.2 Schimbarea ambalajului direct al produsul finit.
5 09-10-2020 IA/A.5.a Schimbarea locului de fabricație, ambalare, testare și eliberare a loturilor produsului finit din Merial SAS – Franța în Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS.
4 09-10-2020 IA/A.1 Schimbarea deținătorului autorizației de comercializare din MERIAL SAS – Franța în BOEHRINGER INGELHEIM ANIMAL HEALTH FRANCE SCS.
3 23-09-2019 IA/A.4, IA/B.I.b.1.c, IA/B.III.2.a.1 Schimbarea denumirii şi/sau a adresei producătorului substanţei active; schimbarea parametrilor de specificaţie şi/sau a limitelor unei substanţe active, materii prime/substanţe intermediare/ale unui reactiv utilizat în procesul de fabricaţie a substanţei active și schimbare pentru realizarea conformităţii cu Farmacopeea Europeană sau cu o farmacopee naţională a unui stat membru.
2 04-07-2018 IA/B.II.b.3.a Schimbarea procesului de fabricaţie a produsului finit, inclusiv a unei substanţe intermediare utilizate în fabricarea produsului finit și schimbarea testelor de control intermediar sau a limitelor aplicate în timpul fabricaţiei produsului finit.
1 30-12-2015 II/B.II.d.3 Modificări referitoare la introducerea eliberării în timp real sau a eliberării parametrice în fabricația produsului finit.


II. Variatii care nu necesita evaluare (VNRA):

Aceasta sectiune (VNRA/VRA) este momentan in faza de proiectare si constructie, motiv pentru care va rugam sa revizitati pagina mai tarziu prin reincarcarea paginii de browser (Refresh - F5)!

Istoric autorizaţii
Denumire comercială Număr autorizaţie Data emiterii autorizaţiei Autorizaţie validă pâna la Status autorizaţie
Frontline 10% spot on solution for dog S 090079 12-06-2009 12-06-2014 Expirata

Login